Save to shopping list
Create a new shopping list

Okulary przeciwsłoneczne

( number of products: 30 )

Jak dobierać okulary przeciwsłoneczne? 

Okulary przeciwsłoneczne, szczególnie w sezonie letnim są znakomitym dodatkiem podkreślającym stylizację. Warto jednak pamiętać, że okulary mają być przede wszystkim gwarancją ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jak zatem idealnie dobrać okulary przeciwsłoneczne? Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które w łatwy sposób pozwolą określić jaki typ okularów będzie do nas pasował najbardziej. Osoby z owalną twarzą, czyli o kształcie dłuższym i węższym mogą skupić się wyłącznie na walorach estetycznych, gdyż każdy typ oprawek będzie pasował. Twarz okrągła najlepiej współgra z oprawkami kanciastymi oraz kwadratowymi. Do zaostrzonych rys twarzy, przypominających formę kwadratu będą natomiast najlepiej pasowały okrągłe oprawki. 

Ochrona przed promieniowaniem UV

Oczywiście poza wyborem kształtu, najważniejsze jest zwracanie uwagi na ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Tutaj należy wybierać okulary z filtrem UV-400 w kategoriach 0-4. Oparzenia słoneczne mogą być niezwykle niebezpieczne dla naszych oczu. Szczególnie w sezonie letnim oczy wymagają ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym, gdyż nieodpowiednie ich zabezpieczenie może powodować zapalenie spojówki i rogówki. Warto pamiętać również, że intensywność zaciemnienia szkieł nie wpływa na jakość ochrony przed promieniami UV, więc nie warto kierować się zasadą im ciemniejsze szkła tym lepiej. 

Dodatkowe właściwości okularów przeciwsłonecznych.

Poza ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz modnym podkreśleniem stylizacji możemy również skorzystać z innych funkcji, które proponują producenci okularów. Jedną z nich jest polaryzacja, która wpływa na jakość widzianych obrazów. Bardzo dobrze nadają się dla kierowców, ponieważ eliminują odblaski na przykład na mokrej jezdni. Odciążają oczy podczas długich podróży polepszając intensywność widzianych kolorów. Dostępne są również okulary fotochromowe, które regulują zaciemnienie, w zależności od intensywności światła. 

Rodzaje oprawek okularów przeciwsłonecznych.

W większości okularów od najpopularniejszych producentów, takich jak PolarZONE, Polaroid, Arctica, Lozano, Oakley, Swarovski czy Lacoste spotkamy się z plastikowymi oprawkami. Są one najwygodniejsze, gdyż dzięki temu, że są bardzo lekkie nie uciskają nosa ani okolic uszu, a zatem swobodnie można je nosić po kilka godzin. Często możemy się również spotkać z oprawkami metalowymi. Są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe, przez co możemy je brać pod uwagę podczas różnego rodzaju aktywności. Popularne są także oprawki z poliwęglanu. One z kolei najczęściej wybierane są przez sportowców.  

Brand
Show only
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel